04 czerwca 2019 23:04 | Aktualności

STRAŻACY I RATOWNICY MEDYCZNI DZIECIOM

31 maja dzieci z przedszkola oraz  uczniowie z klas I –III zostali zaproszeni przez Wójta Gminy Przeworsk do Domu Kultury w Mirocinie, gdzie odbyło się spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Mirocina oraz Ratownikami Medycznymi z Przeworska. Na spotkanie przyjechali również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Przeworska, jednak z powodu pilnego wezwania do zdarzenia drogowego musieli „na sygnale”  nas opuścić. Niemniej jednak Strażacy Ochotnicy i Ratownicy Medyczni  zapewnili uczniom moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie obejrzeli krótki pokaz pierwszej pomocy, sami zresztą wcielili się w rolę poszkodowanych. Następnie zobaczyli sprzęt strażacki, którym dysponuje nasza jednostka, niezwykłą kolekcję miniaturowych figurek wozów strażackich i bogatą kolekcję pucharów zdobytych przez Ochotniczą Straż Pożarną. Wszyscy mieli możliwość na chwilę poczuć się jak strażacy lub ratownicy medyczni,  bowiem jedną z atrakcji przygotowanych dla dzieci była możliwość ubrania hełmu strażackiego oraz zwiedzenia i dokładnego obejrzenia jakie jest wyposażenie samochodów Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego, łącznie z przebywaniem za kierownicą tych pojazdów. Ponieważ pogoda dopisywała strażacy zaprezentowali uczniom pokaz gaszenia, którego efektem była mgiełka wodna na włosach i twarzach naszych przeszczęśliwych dzieciaków. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku - uczniowie otrzymali słodycze rozdawane z hełmów strażackich,  które na moment przejęły rolę koszyczków. Spotkanie ze strażakami i ratownikami medycznymi było bardzo udane, dostarczyło dzieciom mnóstwo radości, ale dzięki temu zdobyli również nową wiedzę, dlatego w imieniu wszystkich obecnych dzieci bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjecie i zaproszenie nas na niezwykle obchody Dnia Dziecka.