18 czerwca 2019 16:29 | Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE

W piątek  14 czerwca gościliśmy w naszej szkole Pana Policjanta, który spotkał się z przedszkolakami i uczniami edukacji wczesnoszkolnej, aby porozmawiać z nimi na temat bezpiecznych wakacji. Pan Policjant przywiózł ze sobą niezwykłego gościa: „Funkcjonariusza Słonia”, który towarzyszy mu podczas spotkań z dziećmi wywołując na ich twarzach mnóstwo radości. Jednak najważniejszym powodem spotkania była rozmowa na temat bezpieczeństwa w wakacje. Pan Policjant przedstawił dzieciom potencjalne niebezpieczne sytuacje, które mogą zdarzyć się w czasie wakacyjnego wypoczynku i razem z dziećmi omówił sposoby na ich uniknięcie. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, na drodze, na podwórku i placu zabaw oraz w domu. Okazało się, że nasze dzieciaki mają bardzo dużą wiedzę na ten temat, dlatego Pan Policjant zwrócił szczególną uwagę na umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”.

Laureaci konkursu:

kategoria: 3-4 latki

I miejsce – Mikołaj Mazur,

II miejsce – Ola Kołcz,

III miejsce – Martyna Morawski

kategoria: 5-6 latki

I miejsce – Julia Norek, Klaudia Czerniecka,

II miejsce – Filip Ząbek, Patryk Porębny,

III miejsce – Alan Kotliński

kategoria: uczniowie klas I-III

I miejsce – Fabian Kmiecik,

II miejsce – Milena Kotlińska, Gracjan Kotliński,

III miejsce – Rozalia Mazur, Laura Słoma

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów.